Kontakt

LAJ Kontor

Kontoret har öppet måndagar-torsdagar 08:00-17:00.
Fredagar 08:00-15:45.

Telefon: (+46) 021-210 14
Fax: (+46) 021-210 14
Email: info@laj.se

Adress
LAJ Illustration AB
Råby Kungsåra
725 98 Västerås

Kontakta oss

Namn (obligatoriskt)
Email (obligatoriskt)
Ämne
Ditt Meddelande

 

Lars Ahlberg
Lars Ahlberg

Grundaren av LAJ och mannen bakom illustrationerna. Gör i stort sett lite av allt man kan göra här på företaget. Konstnär som jobbar digitalt och i traditionella tekniker som olja och airbrush.

lars@laj.se

 

Garip Jensen
Garip Jensen

Färglägger många av bilderna som produceras här på företaget. En skicklig porträttmålare och duktig fotograf. Färdigställer många av visualiseringarna vi skapar.

garip@laj.se

 

Mats Jansson
Mats Jansson

3D-modellör och originalare. Duktig på 3D och arbetar även med broschyrer och tryckmaterial. Fotograferar gärna och har ett brinnande intresse för flygplan.

mats@laj.se

 

Jimmy Galle
Jimmy Galle

Teknisk illustratör och hemsidepillare. Har hand om de flesta av Ryds Glas annonser som produceras.

jimmy@laj.se

 

Elisabeth Wikström
Elisabeth Wikström

Elisabeth är faktureringsansvarig på LAJ. Hon har tidigare erfarenheter från Bombardier och är duktig på siffror.

elisabeth@laj.se

 

Frida Karlsson
Frida Karlsson

Projektledare med koll. Frida är duktig på att samordna och strukturera upp projekt.

frida@laj.se

 

Camilla Svensson


Camilla Svensson

Projektledare och säljare. Camilla har en KY-utbildning från Serietecknarskolan i Hofors. En trevlig tjej som har hand om mycket av vår kundkontakt.

camilla@laj.se

 

Jonas Virking


Jonas Virking

Vår senaste projektledare på LAJ.

jonas@laj.se